Суд переніс розгляд апеляції Мінприроди на рішення суду, яким скасовано наказ про занесення лося до Червоної книги на 25 березня

18 Березня 2019, 18:26
Новини Природоохоронний нагляд Біорізноманіття

Сьогодні, 18 березня 2019 року  в  Шостому апеляційному адміністративному суді  відбувся розгляд  апеляційної скарги (справа №826/9432/17) Міністерства екології та природних ресурсів України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким скасовано наказ про занесення лося європейського до Червоної Книги України.

Апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, яким скасовувався відповідний наказ, Мінприроди подало до Шостого апеляційного адміністративного суду у грудні 2018 року.

Під час сьогоднішнього засідання, суд задовольнив заяву БО «Благодійний Фонд Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр» про приєднання до апеляційної скарги Мінприроди.

Остаточного рішення  суд не виніс. Розгляд справи перенесено  на  25 березня 2019 року  (16.30). Таке рішення  головуючий суддя  Ярослав Собків прийняв у зв’язку із значною кількістю поданих заяв та клопотань.

Мінприроди дякує журналістам та зоозахисникам, які сьогодні прийшли до суду підтримати  природоохоронну позицію – залишити лося європейського у «Червоній книзі», заборонивши мисливцям вбивати цих тварин.

Нагадаємо, що  підставою для занесення лося до Червоної книги було відповідне подання Національної комісії з питань Червоної книги України.

Рішення Національної комісії з питань Червоної книги базувалось на висновках вчених, які вказували на критичний стан популяції лося в Україні, чисельність якого за останні 30 років в Україні зменшилась майже втричі.

У Мінприроди як органу  влади, який формує державну політику в природоохоронній сфері, немає підстав не довіряти висновкам Національної комісії з питань Червоної книги, які базуються на науковому аналізі популяції лося на території України.

Рішенню також передували звернення до Мінприроди громадськості, народних депутатів, окремих вчених, які вказували на необхідність вжиття додаткових заходів щодо збереження лося, високий рівень браконьєрства на цю тварину, порушення при використанні ліцензій на полювання, слабкий контроль за дотриманням законодавства під час проведення полювання.

Ми врахували позитивний досвід сусідніх країн від запровадження заборони на полювання лося, зокрема Польщі, де завдяки такому рішенню чисельність лося за 8 років зросла майже в три рази.

Варто відзначити, що за ініціативи Мінприроди  3 жовтня 2018 Постановою Кабінету Міністрів від № 796 встановлено розмір компенсації за незаконне добування лося у розмірі 130 тис. грн.