Мінприроди продовжує оголошувати конкурси на керівників установ ПЗФ

4 Грудня 2018, 16:23
Новини Кадрові питання Природно-заповідний фонд

Триває  прийом документів на НПП «Голосіївський», «Нижньосульський», «Нижньодністровський» і Хорольського ботанічного саду.

До 30 грудня 2018 року триватиме прийом документів від кандидатів на заміщення вакантних посад керівників  природно-заповідного фонду в  національних природних парках.

Зокрема,  оголошено відбів кандидатів на керівників національного природного парку «Голосіївський», «Нижньосульський», «Нижньодністровський» і Хорольського ботанічного саду.

Відповідно до наказу Мінприроди від 30 листопада 2018 року № 418 «Про  оголошення конкурсу на заняття вакантної посади керівників установ природно-заповідного фонду, що належить до сфери управління Мінприроди», конкурсний відбір передбачає проведення кваліфікаційного іспиту, розв’язання ситуаційних завдань  та проведення співбесіди  з презентацією претендентом свого  бачення плану розвитку  установ ПЗФ.

Засідання комісії, до складу якої включені і представники громадського сектору, буде транслюватися он-лайн  на сайті міністерства.

Варто відзначити, що це вже другий етап  відбору кандидатів установ ПЗФ за новими правилами. Наразі завершується прийом документів від кандидатів на керівників НПП  «Північне Поділля», «Верховинський», «Горгани» та Кременецького ботанічного саду.

Нагадаємо, що відтепер, директорів НПП обиратимуть  за новими правилами. Відповідний Порядок проведення конкурсу та призначення на посаду керівників установ природно-заповідного фонду, що належить  до сфери управління Мінприроди  і затверджений наказом міністра  від 17 квітня  2018 року № 123.

Новим порядком передбачено, що керівником може бути особа, яка здобула  вищу екологічну, біологічну або географічну освіту. Крім того має  стаж роботи за напрямком керівника нижчого рівня не менше трьох років та володіє державною мовою.

Завдання нових правил  - створити  прозорий механізм конкурсного відбору претендентів на посади керівників установ ПЗФ з відповідним професійним рівнем знань, здатних сформулювати бачення перспективних напрямків розвитку природно-заповідної справи. природних багатств України.

Новий механізм сприятиме прозорості, відкритості та широкому залученню громадськості до управління об’єктами природно-заповідного фонду України.